Wyjazd z Mynamaru? A to zagadka …

Czas pobytu w Myanmarze nieubłaganie zbliżał sie ku końcowi, a my mieliśmy nie lada zagadkę… którym przejściem granicznym wjechać do Tajlandii? Mae Sot chociaż pewne odrzuciliśmy już na początku, Nie lubimy jeździć tymi samymi drogami 🙂 zostały dwa przejścia- Trzy Pagody oraz drugie na wysokości miasta Dawei. Nie byliśmy pewni ani istnienia ani jednego ani drugiego, a tym bardziej pewności czy mogą je przekroczyć obcokrajowcy. W internecie nie było żadnych wiarygodnych informacji, tylko same domysły i przestarzałe wiadomości. Postanowiliśmy wiec udac się do ambasady Tajlandii w Yangonie i czegoś sie dowiedzieć. Panie  w biurze najpierw spojrzały na mape, potem na siebie, znowu na mape i stwierdziły…ze nie wiedza…paranoja!!  Bliżej przejścia Trzy Pagody policja imigracyjna zapytana przez nas o dostępność tych przejść stawierdzila konsekwentnie, ze nie możemy tam jechać. Droga jest niedostępna, nie jeżdżą tamtędy żadne busy, a tym bardziej rowerzyści, ze jest niebezpiecznie- mówiąc to pan pokazał gest strzelania z karabinu. Pokazał nam na mapie również inne niebezpieczne rejony  do których lepiej sie nie zbliżać… Jego mina była bezcenna, kiedy dowiedział sie, ze my juz tam byliśmy rowerami śpiąc w miedzy czasie w górach i we wioskach u lokalnych mieszkańców. No coz, otworzyli granice, wiec niech sie przygotują, ze takich postrzeleńców jak my z czasem będzie coraz więcej.
Zarty zartami, ale my dalej nie wiedzieliśmy którędy opuścić Myanmar. Na szczęście nasz osobisty informator z Polski (moj tata) wyczytał, ze korzystniej wygląda przejście na wysokości miasta Dawei. Tak więc jest okazja , żeby to sprawdzić 🙂

Reklamy

Informacje o Namiot nasz dom

Od września 2013 roku w wyprawie rowerowej dookoła Kuli Ziemskiej
Ten wpis został opublikowany w kategorii Myanmar i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s